Bugün Microsoft, uzun süredir üzerinde çalıştığı ve beta sürecinde olan Chromium tabanlı Microsoft Edge tarayıcısının tam sürümünü indirmeye açtı. Buraya tıklayarak Microsoft'un sitesinden tarayıcıyı indirebilir ve yükleyebilirsiniz.


Kurduğunuz zaman bilgisayarınızda var olan Edge değişip yeni hâline geçiyor. Yeni bir tarayıcı olarak kurulmuyor yani, eski Edge'e veda edebilirsiniz. Kurulum işlemleri oldukça basit, isterseniz Chrome'dan da pek çok bilginizi kolayca taşıyabiliyorsunuz. Fakat program çoğu kişide önce "İngilizce" olarak görünüyor. Tüm menülerin İngilizce olması, yeni alışılacak bir tarayıcı için insanları zorlayabilir.

Edge tarayıcısını Türkçe yapmak için yapmamız gerekenler şunlar:

1- Öncelikle tarayıcının sağ üst kısmında bulunan 3 noktaya basıp, açılan menüden "Settings" butonuna tıklıyoruz. Ardından sol taraftan "Languages" kısmına tıklayıp sağdan "Add Languages" diyoruz.


2- Açılan pencereden "Türkçe"yi seçip "Add" diyoruz.
3- Türkçe diller arasında eklendi. Şimdi Türkçenin karşısındaki üç noktaya tıklayıp  "Display Microsoft Edge in this language" yazan seçeneğe tik atıyoruz ve tarayıcıyı yeniden başlatıyoruz. 

Artık tarayıcımız Türkçe. Keyifle kullanabiliriz.


Yorum Yazın

Daha yeni Daha eski