Adsense

Birkaç ay önce Telegram'a eklenen "Anket" özelliği, gruplarda ve kanallarda sıkça kullanılıyordu. Fakat bazı özellikleri eksikti ve Telegram bu konu üzerine yoğunlaşmış olacak ki yeni güncellemesinde 3 farklı özellik daha ekleyerek anket özelliğini çeşitlendirdi.

İşte Anketler 2.0 güncellemesiyle gelen özellikler:

Görünür Oylar

Anketlerde verilen oylar şimdiye kadar hep anonimdi. Kimin hangi seçeneğe oy verdiği belli olmuyordu. Bu güncellemeyle eğer isterseniz seçeneklere kimlerin oy verdiğini görebileceksiniz. Tabii ki anonim anketler oluşturmak da hâlâ mevcut, bu sadece isteğe bağlı bir seçenek.

Birden Fazla Oy Verebilmek

Çok seçenekli anketlerde vereceğimiz yanıt bazen birden fazla olabiliyor. Bunu düşünen Telegram anket oluştururken "birden fazla seçeneğe oy ver" özelliği eklemiş. Bu sayede artık tek bir cevap vermek zorunda değilsiniz.

Test Modu

Cevabını önceden belirlediğiniz bir soruyu sorarken, kullanıcılar doğru mu yoksa yanlış mı cevap verdiklerini bu modla görebilecekler. Test modunda oluşturulmuş ankette tek doğru cevap işaretlenebiliyor ve verilen oy geri alınamıyor.
Anketlerin sadece gruplarda ve kanallarda oluşturulabildiğini unutmayın. Mesaj yazma ekranının solundaki menüye tıklayarak "Anket" seçeneğini seçip anket oluşturabilirsiniz. 

Güncellemedeki Diğer Yenilikler

Mesaj Kutusu Köşeleri

Telegram'ın görünüm ayarlarına girerseniz "Mesaj Köşeleri" seçeneğini göreceksiniz. Buradan kendi göz zevkinize göre mesaj kutusunun köşelerini daha yuvarlak yapabiliyorsunuz. 


İndirme Yöneticisi Sayacı (Android için)

iOS'ta var olan bu özellik şimdi Android için de getirilmiş. Artık Android kullanıcıları da bir dosya indirirken ya da gönderirken ilerleme çubuğunu seyredebilecekler.

Bu güncellemede gelenler bu kadar. Hâlâ neden Telegram kullanmalıyım sorusunu kendinize soruyorsanız buraya tıklayarak Telegram'ın özelliklerini detaylı bir şekilde anlattığım yazımı okuyabilirsiniz. 

Yorum Yazın

Daha yeni Daha eski