Adsense


Çin'in yerel teknolojik haber sitesi ithome'un paylaştığı habere göre, Xiaomi firması Çin'deki büyük virüs salgınının yayılmasını önlemek ve hükümetle iş birliği içinde çalışıp virüsün kontrol altına alınmasını sağlamak için mağazalarını bir süreliğine kapattı. Çin'in sosyal medya platformu Weibo'da da resmî açıklamalarda bulunan Xiaomi yetkilileri, mağazanın 6 gün boyunca kapalı tutulacağını ve 3 Şubat 2020 tarihinde yeniden hizmet vermeye başlayacağını duyurdu.


Xiaomi Çin Mağaza Kapattı
Fotoğraf temsilîdir.

İşte o açıklamanın Türkçe metni:
Salgın durumundan etkilenen insanların güvenliği ve salgının yayılmasını önleme konusunda hükümetle iş birliği yapmak için ulusal politikalarımız gereğince sizin ve çevrenizin sağlığı için böyle bir karar aldık.
1- Ülke genelinde 28 Ocak 2020 tarihinde tüm Xiaomi mağazaları kapalı olacaktır. 3 Şubat 2020'de mağazalarımız açılacaktır. Herhangi bir değişiklik olması durumunda bilgilendirileceksiniz.
2- Eğer Xiaomi ürünlerimizden satın almak istiyorsanız web sitemizi kullanabilirsiniz. Kargolar zamanında teslim edilecektir.
3- Eğer ürününüzü servise vermek istiyorsanız, Xiaomi yetkili servis numaramızı arayarak yardım alabilir ya da ücretsiz eposta servisimizden faydalanabilirsiniz.Türkiye'de Son Durum Ne?

Türkiye'de henüz herhangi bir şekilde hastalıklı insana rastlanmadığı açıklanmıştı. Xiaomi'nin Çin'deki mağazalarının kapanması, Çin'deki Xiaomi mağazalarından ülkemize getirilen ve ülkemizdeki Xiaomi TR mağazalarında satılan telefonlardan zarar gelir mi sorusunu akıllara getiriyor. Teorik olarak çok düşük bir ihtimalle bu mümkün olsa da, Çin'den sadece Xiaomi telefonlar değil kullandığımız pek çok ürün geliyor. Apple telefonların bile bazı parçaları Çin'de üretildiği için bundan kaçış pek mümkün değil, dileriz bu virüs salgını kısa sürede son bulur ve odaklanmamız gereken diğer dünya problemlerine odaklanabiliriz. 

Yorum Yazın

Daha yeni Daha eski