Netflix, ülkemizde son zamanlarda abone sayısını ciddi oranda artıran ve kullanıcılarını memnun eden bir izleme platformu olarak yoluna devam ediyordu. Kullanıcılar üye olduklarında ilk ay hiçbir ücret ödemek zorunda kalmıyordu, bu da Netflix'in abone kazanma başarısında büyük rol oynamıştı. Fakat artık bu ücretsiz abonelik seçeneği Türkiye için kaldırıldı.
NEDEN KALDIRILDI?

Netflix'in Türkiye'de izleme ve abone olma oranı çok yüksek olmasına rağmen, gelir dengesine bakıldığında Netflix için iyi olmayan bir tablo ortaya çıkıyordu. Çünkü bazı aboneler ilk ay verilen ücretsiz abonelikleri bittiğinde yeni gmail açıp tekrar ücretsiz kullanarak Netflix'e hiç para ödemeden platformdan yararlanıyorlardı. Bu kötü kullanımdan dolayı Netflix'in önlem aldığı düşünülüyor.


YENİ İNDİRİM SEÇENEĞİ EKLENDİ

Artık yeni üyelik alan kullanıcılar, ilk ay ücretsiz kullanmak yerine ilk ay bir üst pakete indirimli sahip olacaklar. Örneğin temel paket alan bir üye, 17,99 lira ödeyerek ilk ay bir üst paket olan Standart Paket'e geçebilecek.

Netflix henüz konuyla alakalı bir paylaşım yapmadı. Ancak sitelerinde artık ücretsiz abonelik başlatılamayacağı bilgisi yer alıyor. Netflix Türkiye'de yeterince popülerliğe eriştiği için ücretsiz üyelik başlatma seçeneğini artık hiç sunulmayabilir.

Yorum Yazın

Daha yeni Daha eski