Adsense

Fotoğraf yükleme siteleri arasında dünyada en iyilerden olan imgur, Türkiye'de 2017 yılında erişime kapatılmıştı. VPN olmadan girilemeyen fotoğraf yükleme ve görüntüleme sitesi, 5 Şubat 2020 tarihi itibarıyla artık ülkemizden erişime açık hâle geldi. 

İçerisinde her türlü görseli barındırabilen ve çok fazla özgürlükçü olduğu için içeriklerine pek sınırlama koymayan imgur, ülkemizde bu sebeplerden ötürü yasaklanmıştı. Reddit gibi popüler sitelerde çokça kullanılan imgur'un ülkemizde yasaklı olması insanları değişik fotoğraf upload sitelerine yönlendirmişti ancak hiçbiri imgur kadar iyi hizmet veremiyordu. Aradan geçen 2.5 senenin ardından imgur'un açılması ülkemizdeki internet kullanıcılarını sevindirdi. 
imgur yasağı kalktı
imgur yasağı kalktı


Geçtiğimiz günlerde açılan Wikipedia sitesinin ardından şimdi imgur'un da açılmış olması, acaba diğer yasaklar da kalkacak mı sorusunu akıllara getiriyor. Uber, Paypal, Booking gibi insanların hayatını kolaylaştıran site ve uygulamaların ülkemizde kullanılamıyor olması ülkemiz adına büyük kayıp. Dileriz kısa zamanda bu siteler de erişime açılır.

Yorum Yazın

Daha yeni Daha eski