lisansınız doğrulanamıyorHer ay 2 oyun vererek kullanıcılarını memnun etmeye çalışan Playstation Plus aboneliği, EA Access ile oyun çakışmaları sorunu yüzünden iki aydır kullanıcılara büyük problemler yaşatıyor. Problemin kaynağının ne olduğu bilinmezken, Sony bu konuda kullanıcılara yardımcı olmak yerine baştan savma yanıtlarla geçiştirmeye çalışıyor.


Aralık ayında verilen Titanfall 2 adlı oyun, EA Access aboneliğinde ücretsiz alınabilen bir oyun. Hesabında EA aboneliği bulunan PS Plus kullanıcıları, Titanfall 2 adlı oyunu PS Plus sekmesinden almış olmalarına rağmen sistemdeki hatadan ötürü oyunu almamış göründüler. Bu yüzden EA Access abonelikleri sonlandığı zaman PS Plus ile Titanfall 2 oyununu almış olmalarına rağmen oyuna erişemiyorlar. Oyuna girmek isteyince "İçerik kullanılamıyoru. Lisansınız doğrulanamıyor. Playstation Store'dan lisansınızı kontrol edin." hatasıyla karşılaşılıyor. Bu konuda Sony henüz hiçbir açıklama yapmazken, destek ekibine atılan mesajlar da bir çözüm getirmiyor.
Playstation titanfall sorunu
AYNI SORUN BU AY SİMS 4 İÇİN DE VAR

Playstation Plus şubat ayı oyunlarının içinde The Sims 4 de yer alıyordu. Sims aynı zamanda EA aboneliğinde de mevcut olan bir oyun ve kullanıcılar bu oyunu Plus aboneliğiyle kütüphanelerine eklemeye çalıştıklarında sistem izin vermiyor ve EA aboneliğiyle indiriyor. Bu ay bitene kadar sorun çözülmezse, Plus kullanıcıları Sims 4'ü de alamamış olacaklar. 

Yorum Yazın

Daha yeni Daha eski