Adsense


Kendini sürekli güncelleyerek hem tasarımsal hem de kullanış olarak kullanıcılarına farklılıklar sunan Telegram, sevgililer gününe özel bir güncelleme çıkarttı. Yeniden tasarlanan profil sayfası, paylaşılan görsellere hızlı erişim, resim ve videolar arasında kolay dolaşım gibi özellikler kazanan program ayrıca "yakındaki insanlarla sohbet et" özelliğinde de bir yenilik getirdi.

YENİ PROFİL SAYFASI

Konuştuğunuz kişinin ya da grubun bilgilerine bakmak artık çok daha kolay hâle gelmiş. Sohbetin üst kısmına tıkladığınızda açılan profil sayfasında artık medyalar direkt olarak görünür oluyor. Açılan sayfayı aşağıya çektiğinizde ise kişinin profil fotoğrafını tam boyutlu olarak görebiliyorsunuz. 

MEDYALAR ARASI HIZLI GEÇİŞ

Bir grupta ya da sohbette gönderilen fotoğraflar arasında dolaşmak için önceden fotoğrafı sağa ya da sola kaydırmanız gerekiyordu. Şimdi fotoğrafın sol ya da sağ tarafına sadece tek tıklama ile fotoğraflar arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Böylece hızlıca medyalar arasında geçiş sağlayabileceksiniz. 

YAKINDAKİ KİŞİLER 2.0

Birkaç ay önce eklenen "yakındaki kişiler" özelliğiyle insanlar konum paylaşımında bulunup çevresindeki Telegram kullanıcılarıyla sohbet edebiliyorlardı. Sevgililer gününe özel güncelleme ile bu özelliği tarih ayarlı olarak konumunuzu açabilir ve programdan çıksanız bile yakındaki kişiler kısmında görünebilirsiniz. Böylece 14 Şubat Sevgililer Günü için kendinize konuşacak birini bulabilirsiniz.

YENİ HAREKETLİ EMOJİLER

Her güncellemede yenisi eklenen hareketli emojilere bu güncellemede daha çok aşk temalı emojiler katıldı. 😘😍😻🥰💑💋💝🧡💛💚💙💜🖤🤍🤎💔 gibi içinde kalp bulunduran emojiler artık tek şekilde gönderildiğinde hareketli emojilere dönüşecek.

Yorum Yazın

Daha yeni Daha eski