Yıllardır beklenen özellik nihayet Whatsapp'a gelecek gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde Android için beta sürümünde ortaya çıkan koyu mod (karanlık tema) özelliği, şimdi de iOS Beta kullanıcılarına sunuldu. Whatsapp'ın Beta sürümüne dahil olan kullanıcılar koyu modu deneyimleyebilecek.


Artık neredeyse bütün site ve uygulamaların özellik olarak ekledikleri koyu tema özelliği, Whatsapp'a yıllardır eklenmesi bekleniyordu. Telegram gibi büyük rakipleri bile aylar öncesinden bu özelliğe kavuşmuşken Whatsapp'ın bu kadar geç kalmasının nedeni bir türlü anlaşılamadı. Beta sürecinden sonra bu özelliğin ne zaman tam sürümler için geleceği henüz belli değil. Umarız ki çok uzun sürmez. 
whatsapp karanlık tema

İnsanların yavaş yavaş Telegram'a geçiş yapmalarının bir nedeni de Whatsapp'ın yenilik olarak hiçbir şey sunmaması ve Telegram'ın bu konuda çok daha yenilikçi bir uygulama olması. Whatsapp çıktığı günden bu yana gözle görülür büyük değişimler hiç yaşamadı ve kullanımı kolaylaştıran çok fazla özellik eklemedi. Görüntülü görüşme yapılabilmesi tek avantajı, onun dışında Whatsapp kullanmak günümüzde tamamen çağ dışı kalıyor. Ben okuyucularıma Neden Telegram Kullanmalıyım başlıklı makalemde Telegram'ın çok daha iyi bir program olduğunu anlatmıştım, siz de okuyup bilgilenebilirsiniz.

Yorum Yazın

Daha yeni Daha eski