Ramazan bayramının ilk gününde insanlar akrabalarını aramak için telefonlarına hücum ettiler ve Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone operatörlerinin tamamı yoğunluğu kaldıramadı. İnsanların iletişiminde kopukluklar meydana geldi. Bayramlaşmak için tek seçenek olan telefonlar, operatörlerin gerekli önlemleri almamış olmasından dolayı saatlerce düzgün hizmet sunamadı. Wifi ile bağlantılarda sorun yaşanmazken, normal şebeke üzerinden arama yapmak isteyenler hangi operatörde olursa olsun sorun yaşadı.

ÜÇ OPERATÖR DE TWİTTER ÜZERİNDEN SUÇU BAŞKASINA ATTI

turkcell türk telekom vodafone

Sosyal medyada insanlar şikayetlerini dile getirdiler. Firmalardan bir açıklama ve acil çözüm isterken, üç operatör de çözüm sunmak yerine "bizde hata yok, diğer firmalarda sıkıntı vardır" anlamında açıklamalarda bulundular. Bu açıklama insanları daha da sinirlendirdi çünkü firma ayırt etmeksizin herkes aynı problemi yaşıyordu. 

İnsanlar BTK tarafından araştırma yapılıp önümüzdeki günlerde gerekli cezaların verilmesini ve bu gibi kriz durumlarında önlem almaları gerektiğini dile getiriyorlar. Daha önce yaşadığımız deprem gibi felaketlerde de sorunlar yaşatıp saatlerce iletişime izin vermeyen firmalar, hâlâ bir önlem almamış olarak görünüyor. 

Yorum Yazın

Daha yeni Daha eski